Řidič kamionu z Huzové je po tragické nehodě v nemocnici

26.01.2012 19:05

Hlavní tah mezi Olomoucí a Moravskou Třebovou ve stoupání nad Mohelnicí ve čtvrtek po čtvrté hodině ráno uzavřela nehoda kamionu, dodávky a nákladního vozu. Řidič dodávky na místě zemřel, řidič kamionu skončil v nemocnici, sdělil Mediafaxu mluvčí krajské policie Michal Pižurin.

 

Nehoda se stala ve druhém stoupání v takzvaném mohelnickém kopci na silnici I/35 krátce po čtvrté ranní.

Třiatřicetiletý řidič dodávky ze Zábřežska přejel do protisměru, kde se čelně střetl s tahačem Renault z Olomouce /z Huzové, pozn. Admin těchto stránek/. Odrazil se zpět do pravého pruhu, kde do něj narazil za ním jedoucí vůz Iveco.

Třiatřicetiletý řidič dodávky na místě zemřel, stejně starý řidič Renaultu se zranil těžce a byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. Čtyřiapadesátiletý řidič Iveca z Lanškrounska se zranil lehce a byl ošetřený na místě.

„Příčinou nehody byla buďto nepřiměřená rychlost nebo nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, škoda na všech vozech je 800 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

Silnice byla zcela neprůjezdná přibližně do devíti hodin ráno, poté pouze kyvadlově. Po dvanácté hodině již policisté silnici zcela zprůjeznili.

 

 

Zdroj: Mediafax